Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Pitbull

Pitbull

Pitbull köpekleri, erkekler 45-60 cm, dişiler ise 38-48 cm yüksekliğine ulaşabilen ve ağırlıkları 14-32 kg arasındadır. Çok güçlü kas ve çene yapısına sahiptirler. Çeneleri güçlü kasları sayesine 1 - 2 ton ağırlık basabilmektedir. Aynı zamanda güçlü ve kaslı bir gövde yapısına sahip olan pitbullar kısa kuyrukludur, yatay duruşlu, çevir bir gövdeye sahip, parlak tüylü ve her renk olabilmektedir. Zaman zaman çok tehlikeli ve saldırgandır. 19. Yüzyıl'da ingiltere'nin staffordshire bölgesinde bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerika birleşik devletleri'ne getirilen bu cins burada daha güçlü hale gelmesini sağlayan amerikalı yetiştiriciler tarafından, bazılarının görüşüne göre mükemmelleştirildi.
Amerikan köpek klubü (Akc) tarafından Amerikan staffordshire terrier, ingiliz köpek klubü (Kc) tarafından Amerikan pitbull terrier olarak isimlendirilmiştir.

Son derece cesur (Çok eski savaş köpeklerinin torunudur.) ve çok canlı bir köpektir. Düşmanıyla öldüresiye savaşır. Ancak, asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilecek kadar yetenekli, sakin, iyi huylu ve itaatkâr bir köpek haline gelebilir.

Özel Mülk bekçisi olarak çok iyi sonuç vermiştir. İnsana eşlik eden köpek olarak da çok değerlidir. Savunma, muhafız köpek, bekçi ve koruma köpeği olarak da iyidir. Ülkemizde çok sayıda bulunmasına karşın, 2004'te çıkartılan yasa ile ‘Pitbull Terrier', ‘Japanese Tosa' gibi köpeklerin üretimi, sahiplenilmesi, ülkeye girişi, satışı ve reklamının yapılması, takası, sergilenmesi ve hediye edilmesi yasaklandı. Pitbull Menşesi Ülke: U. S. A
Ağırlık:17-28 kg
Yükseklik:44-46 cm
Tüy yapısı: Kısa, yumuşak
Renk: Çok çeşitlilik gösterir
Diğer isimleri: Amerikan Pitbull, Pitbull Terrier
Grup: Mastiff

Birçok Pitbull oyun amaçlı objeleri ısırrmaya bayılır, bu belki de içinden gelen temel dürtülerinin dışa vurumudur. Ayrıca onun potansiyel enerjisini ve eglenmesini saglayacak diger bir aktivasyon ise yerden yaklaşık 1.5 metre yukarida asılı duran bir hedef noktaya zıplayıp onu yakalamasıi ve onunla oynamasına izin vermektir. Bu aktivite Pitbullu agresif davranışlar içine sokmaz. Aksine onun içindeki negatif enerjiyi azaltır. Yukarıda asılı duran torba, köpeğin hayal gücüne göre bir boğanıin en hassas noktasıi olan burnunu temsil eder ve 30 kiloluk bir köpek zıiplayarak 1 tonluk bir boğanın burnundan yakalar ve asılı kalır. İşte zıplayan ve havada torbayıi kapan Pitbull eşleşmesi de böyle anlatılır.
Pitbullar ısırıken Arka Azıi Dişleriyle Çiğnerler

Son Güncelleme : 03.11.2023 19:25:28
Pitbull ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Pitbull Yorumları
şifre

144 Yorum Yapılmış "Pitbull"
ne kadar sacma düşünen insanlar var aslında size insan demek sacma pitbull beslemedim daha önce ama onları cok seviyorum besliyecek yerim olsa hemen alicam ve sizin gibi insanlar benim köpegimi zehirledi bu hayvanlarında canı var köpek havlıyor diye sikayet edenler var neymis sesini duymak istemiyormusum e bende senin sesini duymak istemiyorum ozaman sende konusma kapa ceneni. ve pitbulla yaratik diyen zavallı insan sen nesin ozaman o hayvanın yok olmasına nsl göz yumarsın hayvanlar kötülük görmücegi kisiye saldırmaz internette bir sürü haber var yok pitbull böyle yapmıs diye ama kimse demiyor ki o kisi pitbulla ne yapmıs o hayvan degil sen canavarsın hayvanlara zarar veren insanlar canavar, cani ve zavallı.
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
red nose yada blue nos arasında fark varmı ? iyi bilen cvplasın lütfen..
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
pitbull lar kesinlikle denildiği gibi saldırgan değillerdir. asıl vahşi olan sahipleridir. kendi yapamadıklarını bu güçlü köpeklere yaptırıyorlar. unutulmaması gereken 1 konuda dünya çapınca oyunculuğu ile nam salmış golden retriver cinsi köpekler bile sahiplerine saldırıp parçalaya biliyor. kendi beslediğim pittbuldan gördüğüm ise kafeye gidip oturuyorum yanımıza gelen gider seviyor sesini çıkartmıyor hatta çocuklar seveceğinde ise başını aşağıya eğiyordu. sadece çocuklar kendisinden korkmasın diye. içinde kötülük besleyen kişiler çok güzel hisseden 1 köpektir. sana kötü niyetle yaklaşmaya çalışanlar kesinlikle korkmalıdır. gezdirirken saldıracağında kesinlikle önce uyarı olarak 1 2 hırlıyor. 2. defa karşısına çıkarsa havlıyor. daha da inatla hayvanı tahrik ederse kesinlikle saldırıyor. sadece ünü kötü kendi çok güzel 1 cinstir. sadece içinde vahşilik besleyen kişilerin bu tip koruma özelliği yüksek tüm cins köpekleri sahiplenmemesi gerekiyor o kadar. saldırı özelliğini ön plana çıkartan medya asıl amacı dışında kullanan kişileri suçlamak yerine köpeği suçluyorlar.
.
CEVAP YAZ
Öncelikle selam arkadaslar . pitbul ilk doğduğundan ileriki yas günlerine kadar oyuncu ruhlu ve sahibinin komutlarindan cikmayan duygusal ve heyecan dolu bir hayvandır. Basta en önemlisi eğitim ve buyutulus tarzidir. Pitbul irki sahibinden ilgi bekleyen bir irktir. Doğru eeğitim verildiğinde ve cezalandirilmadigi taktirde sevimli ve sürekli heyecan durumunda bulunurlar. Pitbullarin çenesini 1-2 ton bastigi düşüncesi yanlistir ve geçmişe dair insanlarimiz pitbull irkini kotu tanimis ve kotu tanimlamislardir. Pitbulun isirdimi kitler ve bir akmaz söylentisi yanlis bilgidir tabiki de isirdigi zaman birakmayi bilen köpeklerdir bunun aksine bir davranista bulunan bir pitbull kotu amaçli saldırgan ve çok fazla koruyucu hislerine bulundurulmuş bir hayvandir. Bir pitbull beslemek isteyen çocuklu bir ailenin bu hayvandan korkmasinin gereği yoktur sadece önemli olan iyi bir eğitim ve bu eğitimler üzerine kurulmuş okullar vardir. Saygilar.
.
CEVAP YAZ
Bazı bilgileri yanlış veriyorsunuz.Çenenin bastığı güç vs vs.Veterinerler ve eğitmenler Staff ve pitbull un ayri cinsler olduğunu söylüyor.Benim Staff bir oğlum var.2 ırkında tehlikeli olduğunu kabul etmiyorum.Köpeklerinizi aldığınızda insanlardan izole etmeden büyütün,yeteri kadar ilgi ve sevgi gösterin.İyi ve itaatkar bir köpektir ve özellikle başka hayvanlardan bir tehdit almazlarsa asla saldırmazlar.Köpeğiniz sizin aynanızdır,siz ona ne verirseniz onu alacaktır bu ırk.Oldukça meraklı olduklarından tasmasız asla dolaştırmayın,çoğu trafik kazası geçiriyor.Ayrıca tasmalar başka insanların güvenliği içinde oldukça mühim.Ben köpeğimin kulaklarını asla kestirmeyi düşünmedim,böylelikle görünüşü dahada sertleşmedi ve insanlar ondan daha az korkuyor böylece.Bu cins çocuklara aşırı sevgi besler ve yavru hayvanlara karsida...Lütfen onları dövüştürüp günaha girmeyin,vahşete ortak olmayın,ünlerini kötüye çıkarmayın
.
CEVAP YAZ
arkadaşlar bende 11 aylık pitbul var.temel ve ileri eğitimi bitirdi şimdi badygard alıyor.13 yaşındaki kızım bakıyor.hiç komutlarındanda çıkmıyor.sahiplerine karşı çok sevecen ve korumacı bir köpek.benim yanımda hiç çocuklara karışmazken kızım dolaşırken onun yaşlarında bir çocuğun yanına yaklaşmasına izin vermedi.ısırmıyor ama hırlıyor gelme diye.tabi çocuk çekiliyor yanından.bir ortamda oturuyoruz.pek hoşlanmadığım birisi yerinden kalkıp yanıma oturmak istedi.hemen atıldı izin vermedi.silahtan nefret ediyor.çok tepki veriyor.benim hanım köpekleri sevmez.ama eğitim yerine götürdüm.ilk defa gördüğü halde köpek eşimin sandalyede otururken üzerine atladı.beni sev diye.tehlikeli degil çok korumacı.ne kadar eğitim alırsa alsın toplum içine tasmasız çımasın.genel mekanlar için diyorum.yoksa pitbulun tadına doyulmaz.aynı hayta bir çocuk ..))
.
CEVAP YAZ
arkadaşlar çok akılı ve güçlü köpeklerdir.korkuyorsan korkutarak beslerim diyorsan yanılırsın.hemen vazgeç pitbuul beslemekten.ve yavruyken alınıp beslenmesi gereken bi köpektir.şunu unutmayalım o da bi canlı senin ihtiyaçyarın olduğu gibi onunda ihtiyaçları var bunlaraı karşılaya biliyorsun hayvan beslemelisin.ve onunla yaşamaya başladığında bizi ölüm ayırırdiye bilmelisin diyemiyorsan hiç günahına girmeyin bu tatlı canlıların.bide unutmadan eyer üstünlük sağlayamıyorsan onun üzerinde hemen vaz geçin o hayvanla yaşamaktan.yoksa sizin için hiç iyi olmaz deyerli arkadaşlar.kendini bilen bi insan bu hayvanların neden beslenmesi gerektiğini bilmeli.bunlar özellikle spor yapma özellikleri olan canlılar.sen ona ne verirsen onu alırsın pitbuul dan.
.
CEVAP YAZ
Pitbull ları kotuleyen herkes kapasin cenesini. Sizin gibiler yuzunden o masum canlilar vahsi yetistirilip bir olum makinasi haline gelebiliyor. Bende de pitbull var ve adi asi. Insandan daha anlayisli. Benim bi lagima bakiyor evimde 6 kisi kaliyoruz asi ile 7 ediyor. Annem ben erkek kardesim yengem dayim ve 3 yasindaki kizlari. Tam bir aile dostu ona asla bi kere vurmafim ve bebekliginden beri bende su anda 4 yasinda. Bakimi herseyi super. Ileri derecede akilli bir kopek geceleri koynumda uyuyor uyumazsa agliyor. Yani uzun lafin kisasi KOTU KOPEK YOKTUR KOTU CANİ SAHIP VARDIR. SAYGILAREditör Mesajı : ufuk sakin olmalısın :)
.
CEVAP YAZ
bu canavarın köpek olduğunu düşünmek bile saçmalıktır bu köpek değildir geniyle oynanmış bir yaratıktır tamamen saldırı ve dövüştürme amaçlıdır ve hiç bir tatlılığı yoktur dışardan bakan insan gidip sevemez bile sevimsiz bir yaratıktır çene kısmı sırtlandan alınmıştır amerikalı bilim adamları tarafından tasarlanmıştır ve onlarca insanın canına tehdit olmuş kimi zaman öldürmüş kimi zamanda yaralamıştır bu canavarın ülkemizde tamamiyle yasaklanması ve uyutulması gerekir yada geldiği yere amerikaya gönderilmeli vahşi amerikanın vahşi yaratıkları olmaya devam etmelidirr ..
.
CEVAP YAZ
Yorumlara bakarken bir tanesine takıldım... 2-3 yaşında beyin sinirleri patlıyıp kendi sahibine saldırıyorlar gibisinden saçma sapan şeyler söylüyorlar Ben de pitbull besliyorum; siyah renkli, adı Gölge ve de 5 yaşında. Şu zamana kadar bana yada çevremdekilere karşı hiç bir olumsuz harekette bulunmadı. Çevreden duyduklarıyla bu hayvanları kötülüyorlar, ama o hayvanlar bize arkadaştan daha yakın davranıyor Pitbull almak istiyen ama çevre yüzüne korkanlar var. Onlara tavsiyem; olan haberlere aldırmayın, önemli olan sizin onu nasıl yetiştireceğiniz...
.
CEVAP YAZ
dün bir pitbull küçük bir köpeği öldürdü. saldırgan hayvan bunlar. sahibi ne kadar uysal yetiştirmeye çalışırsa çalışsın içgüdüleri bazen daha ağır basabilir. benim 5 aylık bir bebeğim var ve sokakta yürürken bir pitbulun yanından geçmek istemem. bütün hayvanları severim karınca bile öldüremem ama pitbul yada başka bir köpek oğluma saldırırsa yemin ederim gözlerini oyarım onun. tırnaklarımla gözünü patlatırım. insanlara zarar verme riski varsa zararlanmalı. tüm sokak hayvanlarıda barınaklara götürülmeli ve orada unutulmayıp iyi bakılmalı.
.
CEVAP YAZ
her cins kopeğe baktım şu anda iki tane pitim var çok akıllı işi gucu oyun olan gezmeyi çok seven hayvanlar ben hatırlıyorum pitbullar böyle popüler olmadan nce dobermanlar için altı yaşına gelince sahıbını ısırıyo denıyodu şimdi o iftirayı pitbula yakıştırdılar dicem ben çok kopek baktım istersen sokakyan bi kırma yavrusunu al ona gre yetıştır pitten daha vahşi olur bu tamamen yetiştirmeye baglı bilmeyenler inanıyo bide akbaşlarla kangalın yeride ayrı ben bi akbaşı veya kangalı hiçbi pite değişmem oda ayrı bi konu
.
CEVAP YAZ
aylık bi pitbull edindim. dişleri çok kaşınıyo hep ıssırma isteği var.oyuncakları kemiğide var ıssırması için ama oyun sanıp gene beni ıssırıo hayır dediğimde gazeteyle korkutmaya çalıştığımda kaçıo ama banada karşılık verio havlıo sinirlenio.bu kemirmesi geçermi ilerde ıssırmaya devam edermi çkinmiyo deilim ilerisi için.daha gündür bende itaati yok ama sağlamaya çalışıorum.benimle uyuyo ozamanlar sıkıntı yok.şuan korkumda yok ama ilerisi için bu ıssırma huyu geçermi korkmalımıyım?eğitime göndercek bütçemde yok.
.
CEVAP YAZ
pitpul denince insanlar korkar vahşi köpekdiye lanse edilir oysa inanılmaz akkıllı hayvandır saldırganlıgı nankör insanlar benimsetmiştir pitpullara sen hayvanı döverek saldırgan alıştırırsan ömür boyu öylede devam eder ve saldırgan tavır sergile oysa okadar uysaldırki egitildiginde inanılmaz bir koruma ve bakıcı köpegi oluveriyorlar kötüleyerek canlarını aldırdıgınızın farkındamısınız kötülemeden insan gibi birkere düşünün kötü köpek yoktur kötü insan insanlıgından nasibini almamış insanlar vardır
.
CEVAP YAZ
Herkese selsmlsr : öncelikle pitbulları egitimleri esnasında sert ve yüksek ses ritmlerinden kaçının eger bunları basarılı olarak uygularsanız size en yakın dost ve arkadaştır eger pitbulunuz yanındayken arkadaşlarınızdan biri size şaka mayetinde de olsa hakaret ,yada sert bi harekette bulunur ise iç güdüsel olarak hemen hareketye geçer eger başta dedigim gibi egitimini vermişseniz sizin komutunuza bakar sizden bi komut gelmemişse vay o kişi yada kişilerin haline ...
.
CEVAP YAZ
ben çok pitbull besledim şu an 4 yavru pitbuullumuz anne ve baba var aslında pitbullar hiç saldırgan değil bir kere adı öyle çıkmış tam tersi çok cana yakın ve şirin bir köpek sadece tanımadığı için alışkın olmadığı için ve sahibini koruduğu için öyle yapıyor yosa çok oyuncul bir köpek genellikle pitbulların erkekleri saldırır bunu nerden anladın çünkü ben bizim bahçemize bir komşu aldığımda ilk erkek olan havlıyor erkek havlayınca kız havlıyor
.
CEVAP YAZ
Geçen gün parkta oturuyoduk arkadaşla bizm parktada haliyle 2 tane pitbul var birsi sasr dieri siyah sarı olanı arkadaşlardan birisi yanıma getirmiş benim heberim arkamı döndüğümde köpek ayklarım altındaydı ama ben nasıl zıpladım arkadaşlardan birinin üzerine çıkmışım ama okadar korkacak cinsten bir köpek deyilmiş eğerki sizede alacaksanız yavru pitbull alın çünki eğtim şart almanızıda öneririm sahibine ve çevresine duyarlı bir köpek
.
CEVAP YAZ
5 Yaşında erkek ve 2 Yaşında dişi olmak üzere 2 tane pitbullum var , Daha önce Alman Kurdu ve Rott Beslemiştim . Eskiden bende Canavar olduklarına inanırdım şimdi sadece ve sadece Medya Canavarı olduğuna inanıyorum . Bir kere bana karşı hunharca baktıklarına bile rastlamadım yeri geldi önlerinden mamalarını aldım cezalandırdım kızdım bir kere bile cevap vericek bir harekette bulunmadılar unutmayın KÖTÜ KÖPEK YOK KÖTÜ SAHİP VAR
.
CEVAP YAZ
7 aylık erkek pitbulum var sosyal olarak yetiştirdim kedilere bile saldırmıyor fakat bir köpek görünce oynamak için gidiyor o köpek nereye giderse onunla bereber gidiyor istediğim kadar çağırayım sanki duymuyor eşyaları kemiriyor hayır diyince bırakıyor ama fırsat buldumuda affetmiyor eve gelen oldumu üzerine atlıyor kuyruğunu öılgınca sallıyor tutmak imkansız gibi ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
.
CEVAP YAZ
Dört aylık pitbulteriyer cinsî kopegim var sürekli yanimda hiç ayrılmıyor uyurken yanimda uyumasını çok seviyor yalnız bu kadar sevgiye karşı sürekli de ayak bileğimi ve kol bilegimi isirmaktan vazgeçmiyor mamaya alıştıramadım tuvalet eğitiminde de büyük tuvaletini alistirdim ama idrar konusunda hala bazen eve yapıyor yazdığım sorunlar için öneriniz varmı acaba teşekkür ederim
.
CEVAP YAZ
bence pıtbull ve rotvaydır kopeklerı aslında ınsan oglunun yetıstırmesıne baglı olan kopeklerdır ınsan oglu nasıl yetıstırırse oyle yasarlar hayatlarını ınsan ogluda bunu bılıp ıyı yetıstırmesı gerekır bende var ıkı tane pıtbul ama hıc kımseyı ısırmazve sozumu dınler cunku ben kopeklerımı evımde bakıyorum onlara sevgı gosterıyorum hadı sızlerde pıtbul bakıcaksanız okuyun bunu
.
CEVAP YAZ
yalan soylemeyin.interneti bir tarayın.amerikada kopek saldırılarının cogunu pitbul yapıyor.kaç tane insan öldürdü bu hayvanlar hala pitbul sadık diyorsunuz.sahibini parcalayan pitbulların goruntuleri youtube da cok.bence bu hayvanları besleyen insanlar youtube daki pitbul saldırılarını izlesinler.kaç tane insanın saldırılıp ölmesi gerekiyor aklınızın başına gelmesi için?
.
CEVAP YAZ
ahmet bey kesinlikle bilinçsiz bir şekilde yorum yapyorsun pitbull köpeğini nasıl yetiştirisen öyle olur benim evimde 1 yaşında pittbul var sütten düşünce aldım çok ufaktı 3 yaşındaki yiğenmle gayet iyi anlaşıo insanlara karşı çok iyi gerekmediği sürece dişlerini kimseye göstermiyo lütfen pitbull köpeğiyle yaşamadan yorum yapmayın
.
CEVAP YAZ
pitbull bir köpek değildir o bir yaratık ve canavardır bence pitbull un sokaklarda dolaşmaması yada ıssırmaması için yırtamicak bir ağızlık icat edilmesi gerekir. ve pitbull un icat edildiği yere yani amerikaya götürülmesi lazım çünki kimi zama bazen parçalıyo bazen öldürüyo ve yaralıyo bence pitbull un amerikaya gitmesi lazım
.
CEVAP YAZ
Demin bu arkadasim benim telefonumdan buraya yirum gondermis o zaman farkettim ne kadar guzel bir site insani bilinclendiriyor arkadasimla en anlasamadigimiz konudur pitbullar zaten. Ne guzel ne itaatker kopeklerdir pitbullar. Bi kediyi de kotu egitir canini yakarsan saldirgan olur aonucta az biraz bilinc arkadaslar
.
CEVAP YAZ
Pitbull sahipleniyorum dovisturulmus ve sokaga atilmia. Yuzunde derin yara ve kesikler var. 1.5 yas civarinda. İnsallah eski sehvetli gunlerine donecek. Ne tur bi egitim vermeliyim ? Yaralari ne gibi zamanda iyilesir ? 1.5 yasinda ki bir pitbull kulak operasyonuna girebilir mi ? Yanitlarinizi bekliyor olacagim
.
CEVAP YAZ
güzel yetiştirilirse her köpek sadıktır. arada her insanda bile olsa bi tane sivri çıkar. normaldir. güçlü ve kuvetli bi ırk olduğu için korkuluyor. saldırganlığa bakarsan fino cinsi köpekler daha saldırgan fakat cinsi gereği insanlar bu köpeklerden korkmadıkları için kimse bu bu cinsleri yasaklamıyor...
.
CEVAP YAZ
arkadaşım pitbulları amerikaya gonder diyosun saldırgan diyon vs vs peki karısını oldüren adamı ne dicen hırsızlık yapan adama ne diyeceksin besliyemiceksen alma sitemizde 2 tane pitbull var cok da tatlılar kopeği kızdr kavlat sonra yanına git sev op kopek sizden akıllı lan siz hala neyin kafasındsınız
.
CEVAP YAZ
pitbullu sevmeyenler hiç sevmeye çalışmamış insanlardır ... ve silik tiplerdir.. sevmiyorsanız sevmeyin ama kötülemeyinde her pitbull un karakteri farklıdır ... önemli olan eğitimi .. siz pekinez beslemeye devam edin biz bir kaç tırsık korkuyor diye köpeğimizi kimselere vermeyiz
.
CEVAP YAZ
pitbul saldırısına uğrarsanız büyük ihtimalle ölürsünüz. kimileri saçmalamış sahipleri doğru yetiştirirse saldırgan olmazlarmış. ya ben çocuğumla yürürken karşımdan pitpuşuyla gezen birini görürsem nerden bilecem sahibinin karakterini müneccimmiyim ben. yasaklansınlar defolup gitsinler.
.
CEVAP YAZ
Pitbullar vahsi degil aksine bir cok ulkede lakabi dadi kopektir ama keyf amacli dovusturenler adini kirletti o egitimleri kangalada wersen oda ole olur ozaman kangalda beslenmesin... sgzi olan konusuyo bizdede war pit 4 yasindaki yigenimle oyun oynuyo hayvan bos konusmaya gerek yok
.
CEVAP YAZ
Merhaba pibull staff oldugunu tahmin ettigim 2 yasında kopegi ilk sahibi bakamadıgı için verecek. Kopek yeni sahibine kolay uyum saglar mı? 14 yasındaki oglum icin almak istiyorum ama agresif olurmu uyum saglayamassa diye korkuyorum Bu konuda bilgilendirebilirmisiniz tesekkurler
.
CEVAP YAZ
hayatımda gorduyum ve severek baktığım aksı taktırdee hıcbır yanlış veya komut dışı hareketiyle karşılaşmadıgm bı hayvan cok memnunum onları saldırmasına sebeb verenlern dıkkatınee haytınız rısk altında olabılırr. (: ama pitbullarkadar sadık bı hayvan yoktur bu konuda ıddalıyım
.
CEVAP YAZ
ARKADAŞLAR BEN İZMİRDE YAŞIYPRUM VE BİRTANE PİTBULL SAHİPLENMEK İSTİYORUM ALACAĞIM KÖPEĞE ÇOK İYİ BAKACAĞIM OTURDUĞUM YER ÇOK MÜSAİT VE KÖPEĞİ ASLA DÖVÜŞTÜRMEYECEĞİM ÇÜNKÜ ONLARDA Bİ CAN ONLARIDA ALLAH YARATTI LÜTFEN YARDIMCI OLUN AMA ÜCRETSİZ OLSUN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
.
CEVAP YAZ
bunlar minnacık şey nasıl koskoca hayvanları dövüyorlar ya... Ağırlık:17-28 kg Yükseklik:44-46 cm görünüşe göre minyonlar ama ... Çok dengesiz olduklaırnı duymuştum. Severken birden yuzune atlayabiliyormus. Ama dogru bir muamele yapılmıyor hayvancıklarımıza...
.
CEVAP YAZ
pitbull diyip geçmeyin sizden daha çok insanlar onlar. nasıl bu kadar cani olabiliyosunuz anlayamıyorum. bende pitbull besliyorum köpeğim kendini bebek zannediyor çok fazla ilgi görmesinden kaynaklı. saldırganlık tamamiyle yetiştirmeye bağlıdır. buda böyle biline
.
CEVAP YAZ
ahmet sının bu yorumunu okudum senın gıbı bilinçsiz insanları tanıdıkca pitbulumu daha cok sevıyorum ınsanlarda kımseye zarar vermezler akıları oldugu halde canı yanınca onlar bile can alıyorlar şimdi konusmanın bir anlamı yok varsa pitbulun oyle konus arkadas
.
CEVAP YAZ
bence dünyanın en sevecen ve yaramaz köpekleridir :) doğru bir eğitim ve güzel yetiştirmeyle çok iyi can dostu olurlar. site yöneticiside şöyle bir uygulama yapabilir herkes kendi çektiği fotoğraf ve videoları atarsa çok iyi bir dayanışma olabilir :)
.
CEVAP YAZ
Selam. Benimde pitbulum var sozumden disari cikmaz yok kopek cani falandi filandi bunlar yalan biri bi laf cikarmis kulakdan kulaga yayilmis kopegi egitmesini bilirsen sahibinin sen oldugunu ona ogretirsen sikinti yok bilip bilmeden konusmayin
.
CEVAP YAZ
45 günlük pidbulum var hasta olmamısı için aşı yaptıracam ve aşı fiyatlarını ögrenmek istiyorum bana yardım edebilirmisiniz bende pidbul hastalıgı oldu o yüzden köpegimi kaybetmeye göze alamam yardımızı istiyorum yani yardım edebilirmisiniz ?
.
CEVAP YAZ
2 ton çene kuveti timsah ta yok 107 kiloya yakın bir çene kuveti var Pıtbull sevecen ve dost yanlısı bir köpektir Baskın karakteri vardır Amerikan kökenli değildir İngiliz kökenli bir ırk olarak melezlenmistir
.
CEVAP YAZ
1- Bana saldirmasin diye senin kopegine sevecen yaklasmak zorundamiyim? 2- Pitbull sahipleri kopekleri birisine saldirdiginda sut dokmus kediye donuyorlar. Kafalari sonradan dank ediyor ve burada savunduklarindan eser kalmiyor
.
CEVAP YAZ
arkadaş lar benbipit almak istiyorum eve geldiğigünmü başlamalıyım yoksa 1bigün sonramı başlamalıyım pitbul döverekmi eytilir yoksa ödüllemi ödül ledinleyip 1bihatasonra ödülsüz eytimmi devam etmeli yoksa döverekmi eytilmeli
.
CEVAP YAZ
kardeşim siz pitbullu nıye beslıyorsunuz saldırgan olmasa bıle şeklı var adı var dıye pitbul cınsi bir köpegı golden gıbı eyıtmeye gerek yok evcilleştirmek ıstıyorsanız pitbuulun adını kötülemeyın gıdın süs köpegı besleyın...
.
CEVAP YAZ
arkadaşlar bazıları pitbullun p sini bilmez, boş boş konuşur.pitbull hakkında bilgileri ne duyacaksın ne göreceksin ne de okuyacaksın. tek çaresi pitbulla yaşacaksın, bak ozaman göreceksin nasıl şefkatli ve sakin olduklarını.
.
CEVAP YAZ
bir arkadaş yazmış ki pitbulu sevmeyenler silik insanlardır. bence tam tersi pitbul besleyenler saldırgan ve asosyal insanlardır. kuş besleyin kedi besleyin insana saldırsa bile öldüremiyecek kadar güçsüz köpekler besleyin.
.
CEVAP YAZ
aslında pitbullar saldırgan köpekler değildir sadece geçmişlerinde insanlar tarafından çok acı çekmiş ve bu onları saldırganlaşmış geçmişte güreş mesi için sivri sopalar bile saplarlarmış veöldürdükleri bile olurmuş
.
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Şu anda Elimde 1 Çift Pitbull Yavrusu Var. Ama Çevredekiler Pitbull Beslemememi Ve 2-3 yaşları Arasında Beyinleri Patlayıp Sahiplerine DAhil Saldırdığı Söyleniyor Lütfen Bana Yardımcı olun Teşekkürler...
.
CEVAP YAZ
bu köpekler birer machine gibidirler sizler machineye ne yüklerseniz machine onu yapar yani pitbulları vahşi ve saldırgan yapanlar biz insanlarız lütfen pitbulları dövüştürmeyelim onların şevkate ve ilgiye ihtiyacı var
.
CEVAP YAZ
Benim iki pitbulum var ve zincirsi alıstirdim için kimseye salfırmıyor sizde yavruyken denerseniz görürsünüz ve köpekler sahiplerine sinirlenince ısırırlar çünkü çoğu kişi köpekleri dövüp ve kalfa ettirirler
.
CEVAP YAZ
DR.CAN KADER ARKADAŞIMA KATILIYOR VE TAM TANIMLADIĞI İÇİNDE TEŞEKKÜR EDİYORUM,,BENİMDE BARON ADINDA BİR KÖPEĞİM VAR DÜNYALAR TATLISI VE EN ZEKİ KÖPEKLERDEN BİRİSİ,,YETERKİ İYİ NİYETLE EĞİTİLSİN,,EN KRAK KÖPEKTİR
.
CEVAP YAZ
arkadaşlar elimde krem kahve çok tatlı bir staff var 2 aylık ben onun eğitimi için ne yapmama gerekiyor ben eğitemesem bile kaç aylıkken eğitime göndermem gerekiyor... ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM
.
CEVAP YAZ
Sekiz. Aylık ikin bir Amerikan Stafford köpek. Aldım. Onunla oynayamıyorum beni ısırıyor. Çok seviyorum. Kucaklaşmak istiyorum üzerime atlıyor sarılmak istiyorum kızıyor. Dişlerini gösteriyor
.
CEVAP YAZ
Ben sutten kesilmis bi pitbull sahiplnecegm ewde 1 kopegm dha var gunn cogunlnu annemle gecirck ben okldayken . Anneme saldirir mi bni parcalar mi dger kopege buyuynce bse yapar mi korkuorm
.
CEVAP YAZ
benim pitbulum var ama arkadaşımın bahçesinde 2 haftada yada 1 haftada bir yanına gidiom o beni bi kere tanıdı ben şimdi onun yanına gitsem tasmayla gezdirsem oynasam beni ısırırmı
.
CEVAP YAZ
çok istiyorum bir tane almak yavruyken,ama çok korkuyorum.eğitim şart diyoruz ya hani,bakacak gücüm var ama evde hep tek olduğum için çok korkuyorum.nasıl yenebilirim bu korkumu
.
CEVAP YAZ
pitbullarda eğitmege baglı reaksion gösterir. o gün ben sokakta gördüğüm bi pitbullu cimcikleyerek sevdim sırtını ve havlamadı bile... pitbullar ayar oldugu kişilere saldırır
.
CEVAP YAZ
pitbull aslında zararsız bir köpek insanlar köpeklere ellemediği zaman köpekte onlara elemez sizin yerinizde olsam bir pitbull köpek sahip edinirdim.
.
CEVAP YAZ
Bende pitbull yavruları var yeni doğurdu 6 tane ve daha 3 haftalık oldu satmak istiyorum almak isteyen arkadaşlar lütfen bana burdan ulaşsın
.
CEVAP YAZ
dünyanın en akılı köpeği bn çok seviyorum 1 dogo ve 1 putbul istiyorum ama yer sıkıntısından dolyı almyıyorum en yakın zaman da alıcam
.
CEVAP YAZ
bir beyefedi diyorki pittbull ları geri abd ye gönderelim asıl bu zihniyetteki insaları gödermek lazım yaradılnı sevelim yaradan dan ötürü
.
CEVAP YAZ
2,5 TON AĞIRLIGINDA 7 METRE UZUNLUGUNDAKİ AFRİKA TİMSAHLARI 1.5 TON ÇENE BASINCI UYGULUYOR MİLLETİ YANLIŞ BİLGİLENDİRMEYİN KARDEŞİM
.
CEVAP YAZ
pitbull köpek bence zararsız bir köpektir 5 yaşında bir pitbull köpeğim var sizin yerinizde olsam bir minnacık pitbull yavrusu edinirdim
.
CEVAP YAZ
Hiçte tekin bir köpek değil en sadık köpek kangal oda evde beslenmiyo köpek alacaksanız tüğsüz ve küçük köpekler tavsiyemdir saygılar.
.
CEVAP YAZ
Pitbullara 5 ay olunca kuduz aşısı vuruluyor ondan önce yani 1-2- 3-4 aylik ken birini ısırır veya cirmalarsa bir şey olurmu ?
.
CEVAP YAZ
bence pitbullar yanlarındaki insanlaraın ne hissettiğini anlayınca tepki veriyorlar. sevecen yaklaşırsan karşılığını alıyorsun
.
CEVAP YAZ
Pitbull lara 5 ay olunca kuduz aşısı vuruluyor ondan önce yani 5 aydan once bni ısırır veya cirmalaraa bir şey olurmu ?
.
CEVAP YAZ
bende 2.5 aylık var dişisi bi kediden korkmadığı kaldı herkesten korkuyor bu sadece pit galiba bullu yok :)
.
CEVAP YAZ
arkadaslar bende 5 aylık pıtbull var kac derece soğuğa dayanabilirler bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim...
.
CEVAP YAZ
Benimde bir pitbullum var 9 aylık. Köpeğim çok hareketli ve sakin bir kişiye hav dediğini görmedim.Bence beslenmeli
.
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Pitbul 3.5 4Aylık Kadar Ben Besledim Şimdi Memmlekette Abimin Yanında Seneye Gidersem Beni Hatırlarmı :(
.
CEVAP YAZ
Bnm sevgilimin bir pitbulu var ve ck tatli hicte saldirgan degil bni gorunce uzerime atlayip kendini sevdiriyo bna
.
CEVAP YAZ
benim pittbullum var erkek kaç defa zincir kırdı köpeğim 3.5 milyar verip özel kur verdirdim ama daha halen kırıyo
.
CEVAP YAZ
benim 3 yaşında goldenim var,pitbullar onun yanında daha masumdur herhalde acayip bir şekilde köpeklere saldırıyo
.
CEVAP YAZ
ben yavru blue veya american arıyorum izmir içi olsun bulan bana ınstagram hesabımdan ulaşsın adı 45_ardayamaner
.
CEVAP YAZ
slm arkadaşlar ben 5 6 aylık pitbul almak üzereyim dişi ve cok agrasif bana bi zararı olurmu ? 56 aylık olması ?
.
CEVAP YAZ
hayatımda verdiğim tek doğru karar iyikide pibull almışım bukadar duygusal ve sahibine bağlı bir köpek görmedim
.
CEVAP YAZ
Pitbullumuza Dişi Arıyoruz. Bizdeki Orjinal Soy Ağaçı Bellidir. Eğer Dişi Pitbull Olan Varsa Bize Ulaşabilirmi?
.
CEVAP YAZ
bende kış yavrusu pitbull var tüyleri normale göre uzun kış olduğu için normalmi yoksa saf kan değilmi ?
.
CEVAP YAZ
Üst katımızda bir pitbull var ve saldirgan. Ancak benim dumanim (o da pitbull) cok uysal. Yetistirmeye bagli.
.
CEVAP YAZ
benim de bir pitbulum var ama ama görünümü benzemiyo bilen birkişi bana yardım edebilirmi resmini gönderiirim
.
CEVAP YAZ
14 aylık efe adlı bir safkan pitbulum var görünüşü gücü tartışılamaz eğitiminde biraz zorluk çekiyorum.
.
CEVAP YAZ
Arkadaşlar 2 yaşında dişi redboy pitbull kırması var, yine erkeğiyle çiftleştirmek istiyoruz yer Fethiye
.
CEVAP YAZ
Adana civarında pit arıyorum ücretsiz verecek arkadaslar telefon da yazabilir mi yorumda teşekkürler ;)
.
CEVAP YAZ
bence benim tanıdıgım pitbull saldırgangırdırlar nede diye sorarsanız insanlar saldırgan yapıyorlar
.
CEVAP YAZ
pitbulum daha eşleşmedi amam memeleri sarkmaya başladı. yaşına daha yeni girdi ondan olabilir mi
.
CEVAP YAZ
yaratılananı severizki yaratandan dolayı cokguzelbilaf bidusunun sonra yargılayın buhayvanları
.
CEVAP YAZ
pitbull bir canavar köpek değil sahipleri bence dikkatli yaşasın onun dostluğuna güven olmaz .
.
CEVAP YAZ
Secereli, Pitbull - Blue Nose köpegim doğum yapmıştır.. İlgilenenler bana ulaşabilir..
.
CEVAP YAZ
Pitbull besliyorum şuan 2.5 aylık çok şımarık ayagımı ısırıyor büyüdügü zaman uysal olacak :)
.
CEVAP YAZ
Arkadaslar pitbull besliyeceğim nasıl davranmam gerek cok sıkıntısı olur mu etrafımdakilere ?
.
CEVAP YAZ
en kücük boylu (basık) büyümeyen pitbull hangisidir? cevaplarsanız sevinirim dostlarr..
.
CEVAP YAZ
YAVRU PİTBULL YADA DOGO ARGANTİNO ARIIYORUM SATANN VARSA CEVAP YAZIN
.
CEVAP YAZ
9 tane pitbullum vardı çiftlikte besliyorduk,bi gün gittik ki hepsini zehirlemişler.
.
CEVAP YAZ
amerikan pitbull teriyeri yle normal pirbullun arasında fark var mı ?
.
CEVAP YAZ
bence cok gereksiz bir canli. zaten bir sürü güzel köpek varken ne geregi varki.
.
CEVAP YAZ
Arkadaşlar erkek yavru blue nose pitbull arıyorum satan varsa cevap yazabilirimi
.
CEVAP YAZ
yavru pitbulunuz varsa ücretsiz lütfen faceden ekleyin ayaz sarı bayraklı olan
.
CEVAP YAZ
benım yavru tavuktan bile korkuyor bu sadece pit sanırım bull kısmı kayıp :)
.
CEVAP YAZ
benimdebir pitbulumvar buluy bende sizin yerinizde olsam bir pitbull alırdım
.
CEVAP YAZ
kimi pitbullar gercekten cok arkadas canlısı :) herşeye negatif yaklaşmayın
.
CEVAP YAZ
pitbullsuz kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
.
CEVAP YAZ
benim pitbullum 8 aylık ve 2 yaşındaki pitbullun ayağını parçaladı
.
CEVAP YAZ
benim bir köpeğim var 1 aylık temel bakımı nasıl olmalıdı söylermisiniz
.
CEVAP YAZ
arkadaşlar elinde doga ya da pitbul olan var mı sahiplenmek istiyorum
.
CEVAP YAZ
pitbulların hastasıyım 5 adet pitbul besledim ve hayla besliyorum :)
.
CEVAP YAZ
bana pitbul gelecek. onu nasıl beslerrim ve büyüyünce bisey yaparmı
.
CEVAP YAZ
arkadaşlar bana yeni doğan dişi ve erkek bir bitbull yavrusu lazım
.
CEVAP YAZ
bence pitbulların yasaklanması yanlış aslında pitbullar uysaldır
.
CEVAP YAZ
ben bir pitbul yavrusu istiyorum ve pitbul lara çok merağım var
.
CEVAP YAZ
Yavru 1-3 Aylık Arası Pitbull Arıyorum Cevaplarınızı Yazın.
.
CEVAP YAZ
Yavru pitbull terrier arıyorum. Ulaşabilirseniz sevinirim.
.
CEVAP YAZ
Nerde oturuyorsun ve satıyor musun yoksa yuva mi arıyorsun
.
CEVAP YAZ
Dişi pitbull var 51 günlük almak isteyenler ulasabılırler
.
CEVAP YAZ
Pitbull yavrusu arıyorum instagramdan bana ulaşın elfmnk
.
CEVAP YAZ
Pitbull sudan korkuyor diye duymuştum doğrumudur acaba?
.
CEVAP YAZ
Pitbull köpeğimin kas yapması için ne yapabilirim ?
.
CEVAP YAZ
Pitbul balasi axtariram ammaki pitbull perma olsun
.
CEVAP YAZ
bizde disi pitbul var ama keyfine dusende saldirir
.
CEVAP YAZ
benimde8 kangal 2 pitbulum var her bilgide dogru
.
CEVAP YAZ
Ben 2 aylık pitull alcam bana yardım edermisiniz
.
CEVAP YAZ
2 köpek aldım 1.ri erkek 1 dişi 3 yavruları var
.
CEVAP YAZ
pitbull yavrusu arıyorumm satılıkk yavru
.
CEVAP YAZ
pitpulum var nasıl anlarım pitpul olup olmadını
.
CEVAP YAZ
orjinal pitbul bulue arıyorum ücreti verilecek
.
CEVAP YAZ
kardeşler benim pıtbull 1 aylık nasıl beslenir
.
CEVAP YAZ
Resimdeki tür hangisidir acil yazarmısınız ?
.
CEVAP YAZ
yavru pitbul ariyorm , olanlar ulasabilir mi
.
CEVAP YAZ
Bende arıyorum iyi bir köpek arıyorum
.
CEVAP YAZ
Aslında düşünüyorum ama fiyatı cazip gelmiyo
.
CEVAP YAZ
Pitbullun dışarı çıkarılması yasak değil mi
.
CEVAP YAZ
Pitbullardan once dagdaki pkk ları yok edin
.
CEVAP YAZ
beyler 4 aylık pitbull alsam saldırırmı ?
.
CEVAP YAZ
pitbull sevilir mi be ben korkuyom valla
.
CEVAP YAZ
pitbuul çok güzel bir köpek türü
.
CEVAP YAZ
Anneleri de saldırgan kendisi de
.
CEVAP YAZ
pitbullar nerde ve kaça satılıyo
.
CEVAP YAZ
gordüğüm yerde vururum affı yok
.
CEVAP YAZ
en iyi köpek bence pitbulldur
.
CEVAP YAZ
pittbuların yaşanması yasak
.
CEVAP YAZ
bende olmasını isterdim
.
CEVAP YAZ
Pitbullar cok asildir
.
CEVAP YAZ
pitbulu çok seviyoru
.
CEVAP YAZ
Dunya sizin icin var
.
CEVAP YAZ
Pitbull Nasıl Beslenir
Pitbull Nasıl Beslenir
İlk 7- 10 günlük dönemde, yeni doğan yavruların gözleri kapalı kalır. Bu süre zarfında, yavrular doğum ağırlıklarının iki katıdırlar ve aktiviteleri gittikçe artacaktır. Genel bir kural olarak, doğan yavrulardan her birinin doğum ağırlığı emzirme per...
Pitbull Eğitimi
Pitbull Eğitimi
Herşeyden önemlisi köpeğinizin doğanın bir parçası olduğunu ve içgüdüsel olarak grup içinde yaşama dürtüsünü, o grup içerisinde yönlendirilen biri olmayı, eğer yönlendiren birisi mevcut değilse veyahut yönlendirecek güç ve yeterlilikte birini göremez...
Pitbull Yasağı
Pitbull Yasağı
Zaman zaman gazetelerde çıkan “pitbull şuna saldırdı, şunu yaraladı” türü haberlerden sonra hep aynı tartışma yaşanır; Pitbull beslemek suç mu değil mi? 24 Haziran 2004'te çıkarılan Hayvanları Koruma Kanunu'nun 14. Maddesinde yer alan; “pit bull terr...
Pitbull Efsanesi
Pitbull Efsanesi
Pitbull saldırıları hakkında polis kayıtlarında o kadar çok rapor vardır ki, saymakla bitmez.Örneğin Los Angeles'ta gelişen bir olayın gazetelerde çıkan haberi şöyledir; Polis görevlisi yol kenarında beklerken bir Pitbull tarafından ısırıldı!Olayın k...
Pitbull köpeklerine güvenilir mi?
Pitbull köpeklerine güvenilir mi?
Pitbull köpeklerine ilişkin güvenlik konusu, birçok faktöre bağlıdır ve genel bir yanıt vermek zordur. Pitbull terimi, American Pit Bull Terrier, American Staffordshire Terrier ve Staffordshire Bull Terrier gibi köpek ırklarını içeren geniş bir kateg...
Pitbull Resimleri
Pitbull Resimleri
   ...
Pitbull Safkanmıdır
Pitbull Safkanmıdır
Tüm köpekler,4 grup içinden türetilmiştir; Tazılar, Av köpekleri, Sürü köpekleri ve Molossuz (Eski Mastiff). Molossuzlar, çok geniş çaplı bir Mastiff köpeği içerir ve çok eski bir isimdir. Anlamı, İngiliz en geniş ağızlı köpeklerini ifade etmekteydi....
Pitbullar Neler Yapabilir
Pitbullar Neler Yapabilir
Son derece cesur (Çok eski savaş köpeklerinin torunudur.) ve çok canlı bir köpektir. Düşmanıyla öldüresiye savaşır.Ancak, asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilecek kadar yetenekli, sakin, iyi huylu ve itaatkâr bir köpek haline gelebili...
Pitbull Kimdir
Pitbull Kimdir
Pitbull kimdir sorusuna cevap olarak bir köpek türü diyebiliriz. Güçlü çene ve kas yapısına sahip olan köpeklerin erkekleri 45-60 cm, dişileri ise 38-48 cm boyunda olur. Ağırlıkları ise 14-32 kg arasında değişir. Yatay duruşları, kısa kuyrukları, par...

 

Pitbull Nasıl Beslenir
Pitbull Eğitimi
Pitbull Yasağı
Pitbull Efsanesi
Pitbull köpeklerine güvenilir mi?
Pitbull
Pitbull Resimleri
Pitbull Safkanmıdır
Pitbullar Neler Yapabilir
Pitbull Kimdir
Popüler İçerik
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Pitbull Nasıl Beslenir
Pitbull Eğitimi
Pitbull Yasağı
Pitbull Efsanesi
Pitbull köpeklerine güvenilir mi?
Rednose Tuvalet Ve İtaat Eğitiminde Zorluk Çekiyorum
Ay Sonu Sütten Kesilecek Olan Yavru Pitbull Sahipleneceğim
Kulübe hangi ölçüde olmasi gerek?
Pitbull Kulak Kesimi
Köpeğim Amstaf Mi Yoksa Pitbull Mu Nasıl Anlarım ??
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Rednose Tuvalet Ve İtaat Eğitiminde Zorluk Çekiyorum
Ay Sonu Sütten Kesilecek Olan Yavru Pitbull Sahipleneceğim
Kulübe hangi ölçüde olmasi gerek?
Pitbull Kulak Kesimi
Köpeğim Amstaf Mi Yoksa Pitbull Mu Nasıl Anlarım ??
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Kasım - 2023