Pitbull
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Pitbull

Pitbull köpekleri, erkekler 45-60 cm, dişiler ise 38-48 cm yüksekliğine ulaşabilen ve ağırlıkları 14-32 kg arasındadır. Çok güçlü kas ve çene yapısına sahiptirler. Çeneleri güçlü kasları sayesine 1 - 2 ton ağırlık basabilmektedir. Aynı zamanda güçlü ve kaslı bir gövde yapısına sahip olan pitbullar kısa kuyrukludur, yatay duruşlu, çevir bir gövdeye sahip, parlak tüylü ve her renk olabilmektedir. Zaman zaman çok tehlikeli ve saldırgandır. 19. Yüzyıl'da ingiltere'nin staffordshire bölgesinde bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerika birleşik devletleri'ne getirilen bu cins burada daha güçlü hale gelmesini sağlayan amerikalı yetiştiriciler tarafından, bazılarının görüşüne göre mükemmelleştirildi. Amerikan köpek klubü (Akc) tarafından Amerikan staffordshire terrier, ingiliz köpek klubü (Kc) tarafından Amerikan pitbull terrier olarak isimlendirilmiştir.

Son derece cesur (Çok eski savaş köpeklerinin torunudur.) ve çok canlı bir köpektir. Düşmanıyla öldüresiye savaşır. Ancak, asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilecek kadar yetenekli, sakin, iyi huylu ve itaatkâr bir köpek haline gelebilir.

Özel Mülk bekçisi olarak çok iyi sonuç vermiştir. İnsana eşlik eden köpek olarak da çok değerlidir. Savunma, muhafız köpek, bekçi ve koruma köpeği olarak da iyidir. Ülkemizde çok sayıda bulunmasına karşın, 2004'te çıkartılan yasa ile ‘Pitbull Terrier', ‘Japanese Tosa' gibi köpeklerin üretimi, sahiplenilmesi, ülkeye girişi, satışı ve reklamının yapılması, takası, sergilenmesi ve hediye edilmesi yasaklandı. Pitbull Menşesi. Ülke: U. S. A
Ağırlık:17-28 kg
Yükseklik:44-46 cm
Tüy yapısı: Kısa, yumuşak
Renk: Çok çeşitlilik gösterir
Diğer isimleri: Amerikan Pitbull, Pitbull Terrier
Grup: Mastiff.

Birçok Pitbull oyun amaçlı objeleri ısırrmaya bayılır, bu belki de içinden gelen temel dürtülerinin dışa vurumudur. Ayrıca onun potansiyel enerjisini ve eglenmesini saglayacak diğer bir aktivasyon ise yerden yaklaşık 1.5 metre yukarida asılı duran bir hedef noktaya zıplayıp onu yakalamasıi ve onunla oynamasına izin vermektir. Bu aktivite Pitbullu agresif davranışlar içine sokmaz. Aksine onun içindeki negatif enerjiyi azaltır. Yukarıda asılı duran torba, köpeğin hayal gücüne göre bir boğanıin en hassas noktasıi olan burnunu temsil eder ve 30 kiloluk bir köpek zıiplayarak 1 tonluk bir boğanın burnundan yakalar ve asılı kalır. İşte zıplayan ve havada torbayıi kapan Pitbull eşleşmesi de böyle anlatılır.
Pitbullar ısırıken Arka Azıi Dişleriyle Çiğnerler

Pitbull Yorumları

soru

Esra

09 Mart 2014 Pazar

ne kadar sacma düşünen insanlar var aslında size insan demek sacma pitbull beslemedim daha önce ama onları cok seviyorum besliyecek yerim olsa hemen alicam ve sizin gibi insanlar benim köpegimi zehirledi bu hayvanlarında canı var köpek havlıyor diye sikayet edenler var neymis sesini duymak istemiyormusum e bende senin sesini duymak istemiyorum ozaman sende konusma kapa ceneni. ve pitbulla yaratik diyen zavallı insan sen nesin ozaman o hayvanın yok olmasına nsl göz yumarsın hayvanlar kötülük görmücegi kisiye saldırmaz internette bir sürü haber var yok pitbull böyle yapmıs diye ama kimse demiyor ki o kisi pitbulla ne yapmıs o hayvan degil sen canavarsın hayvanlara zarar veren insanlar canavar, cani ve zavallı.

Cevap yaz
soru

melis

08 Haziran 2014 Pazar

red nose yada blue nos arasında fark varmı ? iyi bilen cvplasın lütfen..

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Pitbull Yasağı

Pitbull Yasağı

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Pitbull Efsanesi

Pitbull Efsanesi

Pitbullar Neler Yapabilir

Pitbullar Neler Yapabilir

Pitbull Resimleri

Pitbull Resimleri

Pitbull

Pitbull

Pitbull Safkanmıdır

Pitbull Safkanmıdır