Pitbull Nasıl Beslenir
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Pitbull Nasıl Beslenir

İlk 7- 10 günlük dönemde, yeni doğan yavruların gözleri kapalı kalır. Bu süre zarfında, yavrular doğum ağırlıklarının iki katıdırlar ve aktiviteleri gittikçe artacaktır. Genel bir kural olarak, doğan yavrulardan her birinin doğum ağırlığı emzirme periyodu boyunca her hafta artmalıdır (İlk haftalarda artış daha az, son haftalara doğru daha fazla kilo artışı olabilir).

Bütün dişiler mükemmel anne olmalarına rağmen, bazı sinirli ve titiz anneler sakinleştirilmeye ve yeni yavrularını kabul etmelerine yardımcı olmak için özel bir dikkate gereksinim duyabilirler. Bu sadece anneyle değil, yavrularla da birlikte çalışmayı ve yavruları beslenme esnasında annenin meme başına yaklaştırmayı gerektirebilir. Az emzirilen yavrular diğerlerine oranla daha ufak olmakla birlikte bu yavruların vücut sıcaklıkları ve vücut ağırlıkları daha az olacaktır. Rutin olarak yavruların ele alınması, onların gelişmeleri ve durumları hakkında fikir sahibi olabilmemize olanak verecektir. Ancak yavru çok sık ele alınırsa, bu durum anneyi ve yavruyu strese sokacaktır. Bu nedenle yavrunun çok sık ele alınmasından kaçınılması önerilmektedir.

Tipik olarak yavrunun kuru mamayla ilk tanışması (Ortalama 3-4 haftalık dönemde), genellikle annenin mama kabı vasıtasıyla ve mama kabının etrafında hoplayıp zıplarken patilerine bulaşan suyla ıslatılmış kuru mamanın yalanması yoluyla gerçekleşir. Yavrular 6 haftalık olduklarında, sütten kesilmek için hazır hale gelirler. Eğer yavrular, yaklaşık 4-5 haftalık olduklarında annelerinin mama kabından katı gıda almaya başlamışlarsa, bu dönemde de sütten kesilebilirler. Yavruların normal büyüme ve gelişmeleri için besin gereksinimi, yetişkin bir köpeğin ihtiyacından daha fazladır. Bu nedenle, büyüme, üreme ve tüm yaşam evreleri için eksiksiz tam ve dengeli besleyici diyetler önerilmektedir. Böylece, ilave olarak vitaminler, mineraller, et veya diğer katkı maddelerine ihtiyaç olmaz.
Yavrunun mide kapasitesi, onun günlük besin ihtiyacını sadece tek öğün besleme ile karşılamayı sağlayacak kadar yeterli büyüklükte değildir. Genç yavruların besin ihtiyaçlarının karşılanması için tabloda belirtildiği gibi az ve sık yemek verilmeli, her zaman taze su, temiz kap içinde bulundurulmalıdır

Pitbull Nasıl Beslenir Yorumları

soru

metehan gurbuz

30 Ocak 2018 Salı

abı bende pıtbul alıcam daha 12 yasımdayım sahıbını saldır mı

Cevap yaz
soru

cihan

05 Ekim 2015 Pazartesi

Arkadaşlar merhaba. Bende Rednose pitbull var. Yaklaşık 3.5 aylık çok enerjik ve hareketli hareket eden herşeye gidiyor ve boğuşuyor özellikle pitbullara yavruyken verilen eğitim çok önemli ben ona ait olmayan şeylerle oynamasını yasakladım yanı patron kim öğrettim size tavsiyem ilk başta hayırı öğretin daha sonra sevgiği şeyleri gösterip tepkisine bakın daha sonra gel,git,otur,çıkdışarı gibi şeyler öğretin mesela dışarıda yağmur yağıyor köpek kapının önünde gözümün içine bakarak ağlıyor içeri çağırmam için gel demeden gelmiyor sakın duygusal davranmayın ve asla şiddet uygulamayın sadece cezalandırın ve yüksek ses tonu kullanın ve ona mutlaka sevginizi gösterin ve mutlaka hergün dolaştırın ki sosyal olsun yemek konusuna gelince bende herkez gibi kuru mama ile başladım baktım sürekli kuru mama verince yememeye başladı bende kasaptan kuzu kemiği alıp haşlamaya başladım hergün etli kemik,kemiksuyu ekmek yoğurt yoğutlu makarna ve yaş mama veriyorum biraz masraflı oluyor ama hayvan herkül gibi oldu :)kısacası pitbull uğraş isteyen bir hayvandır ne verirseniz karşılığını alırsınız

Cevap yaz
soru

Merve

28 Ağustos 2021 Cumartesi

2 aylık pitbulum var hangi mamayı kulanıyım

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Pitbull

Pitbull

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Pitbull Eğitimi

Pitbull Eğitimi

Pitbull Nasıl Beslenir

Pitbull Nasıl Beslenir

Pitbullar Neler Yapabilir

Pitbullar Neler Yapabilir

Pitbull Yasağı

Pitbull Yasağı

Pitbull Safkanmıdır

Pitbull Safkanmıdır