Pitbull Efsanesi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Pitbull Efsanesi

Pitbull saldırıları hakkında polis kayıtlarında o kadar çok rapor vardır ki, saymakla bitmez.

Örneğin Los Angeles'ta gelişen bir olayın gazetelerde çıkan haberi şöyledir; Polis görevlisi yol kenarında beklerken bir Pitbull tarafından ısırıldı!Olayın kayıtlardaki aslı ise; Hayvan kontrolcüsü tarafından zaptedilmek isteyen bir Alman Çoban köpeğinin, polis memuruna saldırılması ve bunun görgü tanıklarınca, duman rengi, iri, muhtemelen 35-40 kg. Ağırlığında bir Labrador kırması olarak belirtilmesi, bu gazetelere Pitbull saldırısı olarak aksettirilmiştir!Bizim yorumumuza göre, seri cinayet katillerinin haberleri, okuyucu tarafından her zaman daha cazip gelmiştir ve merak uyandırmıştır, hepsi bu_
Pitbull'lar hakkında söylenen diğer bir söylenti ve en korkunç olanı da 'kilitlenen çene'dir!Dobermanlar hakkında söylenen 'beyinlerinin büyüyerek kafalarına sığmayıp çıldırmaları'kadar yaygın bir söylentidir bu. Her köpeğin çenesi kuvvetlidir. Bir Rotweiler, bir Pitbull'a oranla daha iri kafalı ve yapılıdır ve isterse Pitbull'dan daha sert ısırabilir!Ama dövüşte Pitbullu yeneceği anlamina da gelmez. Çünkü ısırış gücü, bu oyunlarda pek rol oynamaz.

Bir Pitbull, bir cismi ısırdığında, isterse onu hemen bırakabilir! Pitbull'lar, yüzlerce nesildir, inatçılıklarıyla tanınırlar. Bulldoglar da inatçılıklarıyla tanınırlar. Kayıtlarda bulunan köpek saldırılarında; Pitbull'ların da diğer köpekler gibi ısırıp bıraktıkları belirtilmiştir!
Pitbull'ların çenesi 1-2 ton basar!
Dobermanlar hakkında çıkan ısırma hikayeleri ile, köpeklerin ısırdıkları alana uyguladıkları basınç konusu aynı sıralarda 1970'lerin başında ortaya çıkmıştır. Dobermanlar için belirtilen derece, 400PSI'ydi ve 600-1200 PSI'ye ulaşabilecekleri söylenmişti. Vahşi kutlarda basınç, 600-2000PSI arasında değerlendiriliyordu. Gerçekte bu basınç hakkında hiçbir ilmi araştırma kayıtları yoktur. Bilindiği gibi Pitbull'lar,22-35 kg. Arasında değişen kilolarıyla, bu ısırma basıncı arasında yer alan köpeklerdendir. Fakat, onlarla aynı klasmanda yer alıp Pitbull'ları geçen çok köpek vardır. Bunlara örnek; Malamutlar, St. Bernardlar ve Danualardır.

Pitbull Efsanesi Yorumları

soru

Dante

31 Aralık 2015 Perşembe

Her kafadan bir ses çıkıyor bende birşeyler karalamak istedim. öncelikle herkese merhabalar ben de 3 sene öncesine kadar pitbull mu alsam yoksa dogo argentino mu alsam diye düşünüp dururken köpek ırkları ile alakalı bir belgesel izlemiştim ve bu gelgesel de pitbull dogo argentino kangal doberman alman kurdu (k9) ve rottweiler cinsi köpeklerin yarıştığı bir belgesel di.. zeka çeviklik sahibini koruma iç güdüsü ve bekçilik parkurları vardı bekçilik de doberman birinci olmuştu ve diğer bütün parkurlarda pitbull birinci olunca bende dogo argentino dan vaz geçip pitbull aldım ve şu anda 3 yaşında çok mutluyuz :)
ha unutmadan şunuda dip not olarak düşeyim hangi ırktan olursa olsun yavru köpek aldığınızda mutlaka anne ve babasını görün görmeden almayın hatta görebiliyorsanız babasının da babasını görün ve seçeceğiniz yavrunun burnuna çok dikkat edin gençler öpüyorum hepinizi esen kalın

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Pitbull

Pitbull

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Pitbull Eğitimi

Pitbull Eğitimi

Pitbull Nasıl Beslenir

Pitbull Nasıl Beslenir

Pitbull Yasağı

Pitbull Yasağı

Pitbullar Neler Yapabilir

Pitbullar Neler Yapabilir

Pitbull Resimleri

Pitbull Resimleri