Selam

soru

samed özkan

13 Haziran 2024 Perşembe

ben pitbulumu 8 aylıkken aldım suan 10 aylık benden önce dövmusler herhalde hayır komutu verdıgımde seslı bı şekılde söylersem dedıgımı anlıyor ben genelde kendım oynuyorum elımı yakalamaya çalıştıtırıyorum 20 25 dakkıka enson bılerek yakalatıyorum basınc uygulamıyor zincirli bakmak zorunda oldugumdan gunde 1 saat kadar çıkartıyorum berraber geziyoruz geçen gün bagırdım kafasına hızlı olmıcak sekılde vurdum bagırdıgımda sırt ustu yattı ve ustune ısedı aynısını aynı gun 2 saat sonra yemek vermeye ındım yaklasırken aynısını tekrarladı çok uzuldum benım yuzumdenmı yaptı bunu dıe ? bide süreklı haslanmıs tavuk kemıgı verıyorum maması agır gelıyor bana asıları tam çok tuy dökuyor kas yapısı yasına gırmedıgınden dolayımı zayıf onuda anlamıs deılım kaslı olması ıcın neler yapmam gerekır çok uysal her ınsan gördugunde gıdıyor onada sınır oluyorum bı yandanda sevıyorum uysal oldugu ıcın fakat ınsanlara gıderken ınsanlar korkuyor pitbul oldugu ıcın bana neler önerebılırsınız

şifre

Önceki Cevaplar

cevap

Admin

01 Temmuz 2024 Pazartesi

Merhaba Samed Özkan Bey,

Pitbull'unuzun davranışları ve sağlığıyla ilgili konulara değinmişsiniz, bunları birkaç başlık altında ele alabiliriz:

1. Davranışlar ve Eğitim: Köpeğinizin önceki sahipleri tarafından kötü muamele görmüş olabileceği konusunda endişeleniyorsunuz. Köpeğinizin size olan güvenini artırmak ve korkularını azaltmak için sabırlı ve nazik olmalısınız. Kafasına vurmak veya bağırmak yerine, pozitif pekiştirme yöntemleri kullanarak ona komutları öğretmeye çalışın. Ödül mamaları ve sevgi dolu bir yaklaşım, köpeğinizin daha güvende hissetmesine yardımcı olabilir.

2. Egzersiz ve Aktivite: Günde sadece 1 saat yürüyüş yapmak, enerjisi yüksek bir cins olan pitbull için yeterli olmayabilir. Onunla daha fazla vakit geçirerek enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz. Oyunlar ve aktiviteler köpeğinizin hem fiziksel sağlığına hem de zihinsel durumuna iyi gelecektir.

3. Beslenme: Sürekli haşlanmış tavuk kemiği vermek, köpeğinizin dengeli bir diyet almasını engelleyebilir. Kemiğin boğulma riski de vardır. Veterinerinizle konuşarak köpeğiniz için en uygun mamayı belirleyebilirsiniz. Dengeli bir diyet, kas yapısının gelişmesine de yardımcı olacaktır.

4. Sosyalizasyon: Köpeğinizin insanlara karşı uysal olması güzel bir şeydir, ancak bazı insanlar köpeğinizden korkabilir. Onu daha iyi sosyalleştirerek ve eğitimli bir köpek olduğunu göstererek bu korkuları azaltabilirsiniz. Temel itaat eğitimi ve komutları öğrenmesi, köpeğinizin toplum içinde daha iyi davranmasını sağlar.

5. Sağlık ve Aşılar: Aşılarının tam olması çok iyi. Ancak tüy dökmesi ve kas yapısının zayıf olması gibi konuları veterinerinizle görüşmenizde fayda var. Vitamin ve mineral takviyeleri gerekebilir.

Sonuç olarak, köpeğinizin sağlığı ve mutluluğu için sabırlı olmalı, ona sevgi ve ilgi göstermelisiniz. Eğitim ve beslenme konularında profesyonel yardım almak da faydalı olacaktır.

Umarım bu bilgiler size yardımcı olur. Köpeğinizle birlikte mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

Selamlar,

Çok Okunanlar

Pitbull Eğitimi

Pitbull Eğitimi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Pitbull Nasıl Beslenir

Pitbull Nasıl Beslenir

Pitbull Resimleri

Pitbull Resimleri

Pitbull Safkanmıdır

Pitbull Safkanmıdır

Pitbull Efsanesi

Pitbull Efsanesi

Pitbull köpeklerine güvenilir mi?

Pitbull köpeklerine güvenilir mi?